BLIK już jest na kasach Novitus!

Aktualności

BLIK już jest na kasach Novitus. Polski Standard Płatności (operator BLIKa), COMP oraz PayTel ogłosili wprowadzenie na rynek nowego, wspólnego rozwiązania. Kasa fiskalna, która umożliwi przyjmowanie płatności bezgotówkowych za pomocą systemu BLIK.

Nowe rozwiązanie kierowane będzie w szczególności do właścicieli małych firm, którzy nie posiadają jeszcze terminali płatniczych. Od początku tego roku obowiązują nowe przepisy (wymóg akceptacji płatności bezgotówkowych przez wszystkich przedsiębiorców posiadających kasy fiskalne). Przedsiębiorcy będą mogli spełnić teraz ten obowiązek instalując samą kasę fiskalną. Ustawa nie wymaga bowiem akceptacji kart, tylko ogólnie płatności elektronicznych.

Jest to jeden z elementów, o którym wspominaliśmy przy okazji publikacji założeń do strategii i prowadzonych działań rehomologacyjnych naszych kas online. Jednym z naszych celów na najbliższe lata jest wykorzystanie trendu transformacji kasy fiskalnej do urządzenia wielofunkcyjnego. Przede wszystkim w zakresie nowoczesnych płatności, takich jak np. BLIK lub płatności kartami płatniczymi w aplikacji – to się właśnie dzieje. Rynek na taką infrastrukturę będzie rósł dynamicznie. Grupa COMP może szybko wykorzystać ten trend do skokowego wzrostu liczby punktów z płatnościami elektronicznymi na swoich urządzeniach.

Więcej tutaj: https://www.cashless.pl/11895-novitus-blik-paytel-platnosci-kasa-fiskalna